چرا باید در آموزش ابتدایی از موبایل و نرم‌افزار استفاده کرد

ساخت وبلاگ
چکیده : با توجه به نفوذ گوشی موبایل و اینترنت در بین خانواده‌ها، بهترین راه تاثیرگذاری و آموزش، استفاده... با عنوان : چرا باید در آموزش ابتدایی از موبایل و نرم‌افزار استفاده کرد بخوانید :

با توجه به نفوذ گوشی موبایل و اینترنت در بین خانواده‌ها، بهترین راه تاثیرگذاری و آموزش، استفاده از این بستر است.

موبایل دستگاهی است که همیشه همراه شما است و از این رو شرکت‌های مختلف برای انتقال خواسته‌های خود تلاش می‌کنند وارد این بستر شوند. یکی از موضوعاتی که اهمیت زیادی دارد، موضوع آموزش است. استفاده از موبایل و بسترهای نرم‌افزاری، نقش مهمی در بیان بهتر مفاهیم و آموزش سریع‌تر افراد دارد.

حالا اگر با یک کودکی که حتی مدرسه نمی‌رود صحبت کنید، می‌بینید که به خوبی با شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌ها و امکانات موبایل مانند عکس‌برداری، دانلود و نصب برنامه‌ها، تماشای فیلم و پخش موسیقی به خوبی آشنا هستند.

همین روند رو به رشد استفاده از تکنولوژی نشان می‌دهد که استفاده از موبایل و نرم‌افزار چه تاثیر بر زندگی‌ خانواده‌ها دارد. از آنجایی که آموزش جدی کودکان از مقطع ابتدایی شروع می‌شود، بهترین زمان برای آشنایی هدفمند دانش‌آموزان با آموزش نرم‌افزاری از این دوران است.

با این اوصاف می‌توان به راحتی نقش کاربردی موبایل و نرم‌افزار در آموزش ابتدایی را درک کرد. در این مقطع، دانش‌آموزان کاملا آماده‌ی یادگیری به ویژه با موبایل و اپلیکیشن هستند و به خوبی می‌توانند مفاهیم ارائه شده را درک کنند. پس می‌توانید کلاس درس را به موبایل و خانه‌ی خود بیاورید!

کتاب‌های آموز ابتدایی هر اندازه هم جذاب و زیبا باشند و محتوای خوبی در آنها ارائه شود، اما در نهایت محدودیت‌هایی دارند که باید ابزار مکملی در کنار آنها باشد. چه ابزاری بهتر از موبایل و نرم‌افزار که همیشه همراه والدین است و فرهنگ استفاده از آن در کودکان نیز به وجود آمده است.

بچه‌ها عاشق کارتون، انیمیشن، آهنگ و موسیقی هستند. از همین رو استفاده از موبایل و اپلیکیشن آموزشی کمک می‌کند تا مفاهیم آموزش ابتدایی با استفاده از تصاویر و کلیپ‌های متحرک و شاد، به بهترین شکل و در سریع‌ترین زمان ممکن در ذهن کودک نهادینه شود.

نکته‌ی مهم دیگری که اهمیت کاربرد موبایل و نرم‌افزار را در آموزش ابتدایی نشان می‌دهد، امکان دسترسی دائمی به مطالب و مرور همیشگی آنها است. بستر موبایل و نرم‌افزار دیگر محدودیت‌های کتاب را ندارد و نه تنها می‌توان حجم زیادی از مطالب آموزش ابتدایی را در این بستر ارائه کرد، بلکه این ظرفیت را دارد که با دست گذاشتن روی علایق کودکان، شرایط یادگیری بهتری را برای آنها فراهم کند.

نرم‌افزار کمک آموزشی ابتدایی همچون «کودک شگفت‌انگیز» که با همکاری کارشناس برجسته‌ی آموزش و پروش برای موبایل طراحی شده است، به خوبی می‌تواند با استفاده از روش‌های نوین و جذاب آموزشی مفاهیم ریاضی، علوم، فارسی (بخوانیم)، فارسی (مهارت های نوشتن) و قرآن را به دانش آموزان ابتدایی آموزش دهد.

بی‌تردید در دنیای امروز نمی‌توان نقش پررنگ موبایل و نرم‌افزار در آموزش ابتدایی را نادیده گرفت. چرا اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای زیادی را در دنیا می‌بینیم که به صورت حرفه‌ای برای همین منظور تولید شده‌اند.

ریاضی اول دبستان ،کلاس اول ابتدایی ،کلاس اول دبستان ،کتاب کلاس اول دبستان ،جدول شگفت انگیز اول ابتدایی ،جشن قرآن کلاس اول,...
نویسنده : آرش آنا بازدید : 12 تاريخ : شنبه 20 مرداد 1397 ساعت: 16:17